משתלות גבעת ברנר מציגות 8 זני תאנים המניבים בזמנים שונים, להנאה מתאנים טריות מיוני עד נובמבר

עופר הוכברג ממשתלת גבעת ברנר ממליץ על זן טעים במיוחד הנקרא "תאנת יפה" – תאנה מתוקה ביותר בעלת עוקץ פרי מאורך ומראה אגסי

עם פתיחת עונת התאנים החודש, משתלות גבעת ברנר מציעות עצי תאנה לגידול עצמי.
התאנה היא אחד משבעת המינים שארץ ישראל משתבחת בהם. העצים בוררו וגודלו מעצי אם משובחים המוכרים לחברי הקיבוץ גבעת ברנר זה עשרות שנים. במשתלות מגדלים כשמונה זנים שונים של עצי תאנה המניבים פרי בתקופות שונות של השנה, כך ניתן לשלב זנים מקדימי הבשלה וזנים מאחרי הבשלה, וליהנות מפרי התאנה מיוני עד נובמבר.

עופר הוכברג ממשתלת גבעת ברנר ממליץ על זן טעים במיוחד הנקרא "תאנת יפה" – תאנה מתוקה ביותר בעלת עוקץ פרי מאורך ומראה אגסי.
זן זה הושרש לראשונה ע"י פרופ' דוד יפה – מדען במכון ויצמן וחבר קיבוץ גבעת ברנר. דוד, החובב טבע ובוסתנים, העתיק לחצרו ייחור שנאסף בבוסתן נטוש ליד כפר אוריה שבפרוזדור ירושלים. מחצרו עשו התאנים דרכן והתבססו בגבעות המשק. הזן "יפה" נקרא ע"ש אביו של דוד, שהיה מראשוני הגננים של העיר תל-אביב.

כעת מוצעים הזנים הללו למכירה במשתלות גבעת ברנר. התאנים פוריות מאוד ומהירות גידול. תוך חמישה חודשים בלבד השיגו גובה של שני מטר ויותר. העצים מוצעים למכירה במחיר של 85 ש"ח לעץ.
יבול ראשון של פירות הופיע על בדיהם כבר בעונת הגידול הראשונה במשתלות, וסביר להניח כי כבר בשנה השנייה והשלישית ישאו יבול רב וטעים בחצרות הלקוחות.

משתלות גבעת ברנר: טל. 08-9443952
www.gardens.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מאמרים קשורים

הרשמה לניוזלטר