100 הגדולים של Wine Spectator ל- 2019: Château Léoville-Barton בראש – יקב קסטל הישראלי חותם את הרשימה

הקריטריונים של ה-Wine Spectator לבחירה הם איכות, ערך וזמינות, כשעל היינות לקבל ציון של 90 ומעלה בדירוגי המגזין

הרשימה המלאה זמינה למנויי האונליין של Wine Spectator, ותתפרסם בגיליון דצמבר של המגזין המודפס
הרשימה המלאה זמינה למנויי האונליין של Wine Spectator, ותתפרסם בגיליון דצמבר של המגזין המודפס

בכל שנה מאז 1988 מפרסם המגזין Wine Spectator את רשימת 100 היינות הגדולים שלו, כשהעורכים בוחרים את היינות המרגשים ביותר מתוך האלפים אותם הם טועמים, סוקרים ומדרגים במהלך השנה. מדובר ביינות ממגוון סוגים וארצות ייצור, כשכולם אמורים ליצור אצל העורכים את ההתרגשות להם הם קוראים ה- X-factor. הקריטריונים של ה- Wine Spectator לבחירה הם איכות (על בסיס הציון), ערך (על בסיס המחיר), וזמינות (על בסיס מספר התיבות המיובאות או מיוצרות בארה"ב). כמובן שעל היינות לקבל ציון של 90 ומעלה בדירוגי המגזין.

צילום מאתר היקב
צילום מאתר היקב

 

יין השנה ל- 2019 הוא Château Léoville-Barton St. Julien 2016 (97 נקודות), אחריו Mayacamas Cabernet Sauvignon Mount Veeder 2015 (96 נקודות) מנאפה ואליי קליפורניה, במקום השלישי מאיטליה עם 95 נקודות: San Giusto a Rentennano Chianti Classico 2016, במקום הרביעי (95 נקודות) עוד יין מקליפורניה – Groth Cabernet Sauvignon Oakville Reserve 2016, קליפורניה חולמת גם במקום החמישי – Roederer Estate Brut Anderson Valley L’Ermitage  2012 (95 נקודות), ובמקום השישי שוב יין צרפתי – Château de Beaucastel Châteauneuf-du-Pape 2016 עם 97 נקודות (זו לא טעות, ראיתם למעלה שהציון אינו הקריטריון היחיד לדירוג).

גאווה ישראלית: את הרשימה חותם יקב קסטל הישראלי עם Grand Vin Haute-Judée מבציר 2015, 91 נקודות ומחירו בארה"ב 85 דולר. זו ממש לא בושה כשלפניך  במקום ה- 99 Domaines Dominique Piron Morgon Côte du Py, במקום ה- 97 Château Pichon Longueville Lalande Pauillac, ובמקום ה-95 Piper-Heidsieck Brut Champagne Cuvée.

בשנת 1988 נטע אלי בן זקן את הכרם הראשון בחצר ביתו ברמת רזיאל
בשנת 1988 נטע אלי בן זקן את הכרם הראשון בחצר ביתו ברמת רזיאל. צילום דוד סילברמן dpsimages

אלי בן זקן, היינן והבעלים של יקב קסטל, כמובן מאושר משילובו בדירוג, ואומר: "זיהיתי את מאפייניו יוצאי הדופן של בציר זה עוד כשטעמתי את הענבים בכרם בתהליך גידולם. מדוע שנת 2016 הייתה שנה כה מוצלחת, כנראה יישאר בגדר תעלומה, כיוון שמזג האוויר היה "בין לבין", לא חם ולא קר. נדמה לי שה- GRAND VIN 2016   – הבציר ה 25 שלי, הוא הטוב ביותר שיצרנו".

הרשימה המלאה זמינה למנויי האונליין של Wine Spectator, ותתפרסם בגיליון דצמבר של המגזין המודפס.

 


היו הראשונים להגיב...

כתבו תגובה