16-19.5.17: המשתה – פסטיבל ספרות ואוכל במשכנות שאננים ירושלים

ארבעה ימים של חוויות, אירועי ספרות ושירה, והרבה טעימות של אוכל, יין ואלכוהול

מאיר שלו - זיכרונות של אוכל ביתי בספרות ובחיים
מאיר שלו - זיכרונות של אוכל ביתי בספרות ובחיים. צילום נדיה לנדאו

בתאריכים 16-19.5.17 יתקיים במשכנות שאננים ירושלים "המשתה" – פסטיבל ספרות ואוכל, בו יתקיימו מפגשים עם סופרים, משוררים, אנשי קולינריה, שחקנים, מוזיקאים, אמנים וחוקרים, בהם יספרו על מעשי כישוף, אהבה, ארוס, פיתוי ורעל בספרים ובחיים.

אלונה קמחי - מחווה ל"מוסקבה פטושקי", ספר הפולחן שהוא מסע שכרות רוסי בעקבות הגאולה
אלונה קמחי – מחווה ל"מוסקבה פטושקי", ספר הפולחן שהוא מסע שכרות רוסי בעקבות הגאולה. צילום אריאל ון סטרטן

שי אביבי, שמעון אדף, רחל גוטסמן, גלעד כהנא וננה שרייר ישחזרו  את טקס "המשתה" המיתולוגי של אפלטון, עם מוסיקה ושיחות פילוסופיות על תשוקה ואהבה. סיון בסקין, הנרי דוד, יבגניה דודינה, ארקדי דוכין, אלונה קמחי ואלקס ריף יקיימו מחווה ל"מוסקבה פטושקי", ספר הפולחן שהוא מסע שכרות רוסי בעקבות הגאולה. השף אייל שני יקיים דיאלוג פרוע על הפואטיקה של האוכל עם המוסיקאי אסף רוט. מאיר שלו והשף חיים כהן יעלו זיכרונות של אוכל ביתי בספרות ובחיים.

שף אייל שני - דיאלוג פרוע על הפואטיקה של האוכל
שף אייל שני – דיאלוג פרוע על הפואטיקה של האוכל. צילום רותם לבל

שהרה בלאו, דורי מנור, דרור משעני ואפרת גוש ישוחחו על מוטיב הרעל בספרות – מאגדות ילדים ונסיכות, דרך ספרי בלש, עד להמלט של שייקספיר. ריקי בליך, דרור בורשטיין, אגי משעול ואסף שור ידברו על תזונה, טבעונות, רגישות ומוסר בספרות. ג.יפית, קרן מור, נועה סוזנה מורג ואורלי קסטל-בלום ידונו במצב הספרות בעידן תעשיית המזון המהיר, הקהל יוזמן לסדנאות כתיבה המערבבות מילים וטעמים, לסיור לילי בעקבות ש"י עגנון וסיור בעקבות סעודות מלכים ואבירים בירושלים, מופעי מוזיקה, סדנת שוקולד לילדים בעקבות לאה גולדברג.

לתכנית באתר. לרכישת כרטיסים: 02-6292212

מנהל הפסטיבל: מוטי שוורץ, מנכ"ל משכנות שאננים. מנהלת אמנותית: לירן גולוד, מפיקה: ד"ר פולינה שטמלר. הפסטיבל נערך בתמיכת מינהל התרבות במשרד התרבות, הקרן לירושלים וקרן דנגור לחינוך ובשיתוף עם מסעדות פתוחות, סטימצקי, סדנאות הבית, בית הספר לכתיבה, בייטמוג'ו, גליתא, סלון האוכל.

 


היו הראשונים להגיב...

כתבו תגובה