% 50 הנחה בכניסה למוזיאוני הרובע היהודי בירושלים לכל תושבי הצפון בהצגת תעודה מזהה

החברה לשיקום ולפיתוח הרובע היהודי בעיר העתיקה בירושלים מתגייסת לרווחת תושבי הצפון השוהים בעיר. החברה תאפשר כניסה בהנחה לתושבי הצפון לשניים מהמוזיאונים שברובע בהנחה של 50% על פי תעודה מזהה.

הרובע היהודי בעיר העתיקה בירושלים מהווה מקום אידיאלי לביקור, גם אם לא מתוכנן מראש, הזדמנות להתבשם מאווירה המופלא של העיר והמגוון העצום של האתרים ההיסטוריים שמציע הרובע.
רבים מהאתרים ההיסטוריים שברובע פתוחים לקהל הרחב ללא תשלום, ביניהם: הכותל, הקארדו הפתוח והסגור, תערוכת התמונות במוזיאון "המאבק על הרובע", החומה הרחבה, טיילת הגגות, ארבעת בתי הכנסת הספרדיים, ועוד. הטיול והשיטוט בסמטאות הוא הזדמנות "להחליף אוויר ולהתבשם מאווירה", להיחשף לנופיו הייחודיים של האזור, לגלות סמטאות ציוריות וחבויות… וממש על הדרך, להתרשם מקרוב מפרויקט בניין בית כנסת החורבה אשר עמד בשיממונו מאז נפילתו של הרובע בתש"ח ונבנה מחדש בימים אלה.

הבית השרוף – בית מגורים מפואר לשעבר, ממנו נותרה רק קומת המרתף ובה נמצאו חורבות הבית וכליו. הבית נשרף ככל הנראה ע"י הצבא הרומאי עם נפילת בית שני. במקום תצוגה של ממצאים היסטוריים וחזיון אור-קולי מרגש המקים לחיים את ספורה של המשפחה.
מוזיאון וואהל – הרובע ההרודיאני – האתר הגדול והחשוב מבין אתרי בית שני בעיר העתיקה. שישה בתים בסגנון רומי-הלניסטי של כהני העיר שצפו להר הבית. הזדמנות נדירה להציץ לתוך הווי החיים של אצילי ירושלים ערב חורבן בית שני.
הקארדו המקורה – רחובה הראשי של ירושלים מהתקופה הרומאית והביזנטית. אבני הריצוף של הקרדו מספרות גם הן סיפור – האבנים השחורות מעידות כי ישנם שרידים חשמונאיים מתחתינו והכתומות שרידים מתקופת בית ראשון (לפני כ- 3000 שנה).
הקארדו מאפשר טיול באזור פתוח וסגור. בקצה הקארדו "מוזיאון המאבק האחרון על הרובע", ולידו מנורת הזהב המשוחזרת של בית המקדש מימי בית שני.
טיילת הגגות – על גג העולם – אחת מנקודות התצפית היפות בירושלים. גגות בתי העיר העתיקה הבנויים בצפיפות זה ליד זה, מחברים בין ארבעת רובעי העיר העתיקה ומעניקים הצצה מכיוון אחר מהרגיל – בטיול שנמשך מרח' חב"ד שברובע ועד לירידה במרכזו של הרובע ליד מרכז אריאל.


היו הראשונים להגיב...

כתבו תגובה