fbpx

E זו חגיגה בעמק האלה

יקבי עמק האלה קיימו בסוף השבוע ערב חגיגי עשיר באורחים ומשתתפים, שהגיעו לחגוג עם היקב את השקתו של היין החדש של היקב – E, זוכה מדליית זהב בתחרות היין Decanter 2010
Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email

יקבי עמק האלה קיימו בסוף השבוע ערב חגיגי עשיר באורחים ומשתתפים, שהגיעו לחגוג עם היקב את השקתו של היין החדש של היקב. היין, הנקרא E, זכה משמאל: דורון רב הון ודני ולרובמדליית זהב בתחרות היין Decanter 2010 שמארגן מגזין היין הבריטי הנחשב.
וכשיש סיבה למסיבה. תמיד יהיו חתנים נוספים לאירוע. אלו היו הפעם בדמותם של שלושה יינות נוספים משל היקב, אף הם מעוטרי פרסים מאותה תחרות נחשבת, בה בציון לשבח זכה יין יקב עמק האלה סירה ,2007 במדליית כסף זכה קברנה פרנק 2007 יקב עמק האלה, ובמדליית ארד זכה השרדונה 2008 יקב עמק האלה. אנשי היקב בהחלט רואים בזכיות אלה בתחרות הנחשבת מקור לגאווה.

על חתן השמחה, ה- E (האות הראשונה של Ella Valley), מספרים בלשון היקב כי "מדובר ביין חד פעמי שיוצר בכמות מוגבלת, והוא מהווה יצירת אמנות של היינן. יין מורכב ובעל רבדים גם בארומה וגם בטעימה, המכיל 14.5% אלכוהול. יין שהוא חגיגה של ממש, תוך שמירה על האלגנטיות שכה חשובה ביקב; יין שמושק לאחר יישון ממושך; יין שזכה במדליית זהב. סדרת ה-E היא סדרה שכוללת את התמהיל השלם של איזור הגידול של עמק האלה ומגוון זניו המובחרים. היין הראשון בסדרה זו יוצא מבציר 2006".

אומר היינן דורון רב הון: "הרעיון מאחורי היין הזה היה לייצר יין בלנד עילי, יין מקומי, יין שלנו, יין שיקב עמק האלה מבחינת כרמים יודע לעשות. כאן לא תמצאו ואל תחפשו את האחוזים שתורם כל זן לבלנד הכללי. הרכב הזנים אינו סוד, אך זה לא הסיפור. היין כאוסף חלקיו הוא גולת הכותרת. לא הייתה כאן כל כוונה לייצר יין בעל פרופיל טעמים שדומה או מנסה להדמות ליין אחר. זהו יין שהוא פחותMainstream של היקב ויותר freestyle עם קריצה לעולם ישן, והיין הוא סך כול מרכיביו. זהו יין שנבחר להיות בטיבו ובאיכותו מעל סדרת היין הגבוהה ביותר של היקב עד כה – סדרת ה-VC.
זהו בלנד שאולי חלקכם יגדירו אותו קצת "משוגע" או לא קונבנציונלי, אבל הוא בהחלט מביא לידי ביטוי את המקום, ולבטח את האמירה וכוונתו של היינן".

יקבי עמק האלה E 2006 – יין הדגל החדש של היקב
היין עשוי מבלנד של ענבי סירה, קברנה סוביניון, מרלו, וקברנה פרנק, שנבצרו בחלקות שבאדרת, קיבוץ נתיב הל"ה, וכרם נס הרים – כולן בעמק האלה.
מרכיבי זני הענבים התיישנו בנפרד למשך 12 חודשים בחביות עץ אלון צרפתי, ולאחר ביצוע הבלנד חזרו להתיישן יחדיו לעוד 8 חודשים נוספים. היין המשיך לתהליך יישון בבקבוק, למשך שנה נוספת לפני השקתו.
צבעו של היין, אדום כהה ועמוק. באף ארומות של שזיף בשל וקאסיס. ליין פירותיות שופעת שנתמכת בארומות של עץ אלון איכותי, באף עולה ארומת קלייה של טבק עם מתיקות קלה ומינרליות מאזנת. הגוף מלא, מאוזן, עתיר שכבות של טעמים.
היין מתחיל עם פירותיות עסיסית לא מכבידה, שנתמכת בטאנינים מורכבים ובשלים. מורכבות זו מובילה לעושר טעמים בעת הלגימה, ולסיומת עם קורטוב מנטוליות. הטעם השיורי ארוך ואלגנטי.
מחיר מומלץ לצרכן: 380 ₪

וליינות הנוספים:
שרדונה 2008
היין עשוי 100% ענבי שרדונה, שהותססו במיכלי נירוסטה ובחביות עץ אלון – עובדה שתרמה למורכבות. היין התיישן בחביתו עץ אלון צרפתי במשך 11 חודשים.
צבע-זהבהב מבריק. האף מפתה עם ארומה של אפרסק לבן ופשטידת תפוחים חמה עם שכבות של אננס. על הפאלט נגיעות של אגוז מוסקט עם רמז לקוקוס וקרם של וניל, בה בעת שחומציות טובה ותומכת לוקחת את הטעם לסיומת ארוכה ומהנה.
מחיר מומלץ לצרכן: 89 ₪

קברנה פרנק 2007
היין עשוי מבלנד של 90% ענבי קברנה פרנק, 5% ענבי קברנה סוביניון ו-5% ענבי מרלו. היין התיישן בחביות עץ אלון צרפתי במשך 16 חודשים.
בהרחה ראשונית עולה באף ארומה מענגת ובולטת של פלפל ירוק נוכח לפנים. אחריו מחרות מחזיקות ארומות נוספות של פטל שחור, דובדבן, אלון, פטריות צלויות. הגוף בינוני עד מלא. בפה טעמים של דובדבן כהה ובשל, עם תותי יער שחורים ותיבול מעודן. טאנינים עגולים, עשבוניות קלה, עם חומציות תומכת. יין עם מבנה ואופי.
מחיר מומלץ לצרכן: 118 ₪

סירה 2007 שזו לו השקה ראשונה
היין עשוי 100% ענבי סירה, והתיישן בחביות עץ אלון צרפתי במשך 16 חודשים. צבעו סגול כהה ועמוק. באף סיגליות, עם פטל שחור ואוכמניות. בחך הרבה פרי שחור, תותי בר, עם נגיעות של מוקה ורמיזה לשזיף שחור בשל, ובתוספת אלון קלוי שמשתלב בסיומת היטב עם הפרי.
מחיר מומלץ לצרכן: 118 ₪

לסיכום: אין בליבי ספק, ועם טעמים, ניחוחות, הנאות חוויות ותחושות, אין בכוונתי להתווכח. יקבי עמק האלה העמידו ערב חגיגי במיוחד עם להקה שהנעימה במוסיקת COVER של להיטים גדולים לצד כיבוד עשיר, והכי חשוב: הטעמת כל היינות בנדיבות ובשפע רב.
זה היה ערב בו הוצגה סוללת התותחים של היקב ובכינון ישיר, שכן כל אחד מהיינות, מהשרדונה הלבן עד לחתן השמחה ה- E, נתן מצג של יין איכותי, עשוי היטב, שמסמל יותר מכל את המקומיות שממנה הוא מגיע.
אלו הם יינות שנוף מולדתם טבוע בהם, ועבודתו של דורון רב הון היינן העמידה אותם במקומם הראוי כזוכי פרסים נחשבים ויוקרתיים, אבל חשוב יותר מכל: כחביבי הקהל.

צילומים: דני רובין

.

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email

כתבו תגובה