הוכרזו הזוכים בתחרות הקפה הטוב 2023

התערובות וזני הקפה חולקו לקטגוריות בהתאם לסוג הפולים ומקור הקפה. צילום יעקב בלומנטל
השופטים טעמו באופן עיוור לחלוטין 90 זנים ותערובות של פולי קפה של 26 בתי קלייה מקומיים מרחבי הארץ ומכול הסוגים – גם קטנים ובוטיקיים וגם רשתות ומותגי קפה שנמכרים בסופרים

תחרות הקפה הטוב 2023 – התחרות השנתית של 'מגזין שותים' לבתי קלייה כחול-לבן, נערכה זו השנה השנייה בהשראת תחרויות דומות בעולם היין ובפורמט דומה.

צילום יעקב בלומנטל

השופטים טעמו באופן עיוור לחלוטין 90 זנים ותערובות של פולי קפה של 26 בתי קלייה מקומיים מרחבי הארץ ומכול הסוגים – גם קטנים ובוטיקיים וגם רשתות ומותגי קפה שנמכרים בסופרים.

התערובות וזני הקפה חולקו לקטגוריות בהתאם לסוג הפולים ומקור הקפה: פולים של קפה חד-זני שויכו לקטגוריות לפי אזור גיאוגרפי, ותערובות חולקו לקטגוריות בהתאם לאחוז הרובוסטה.

צילום יעקב בלומנטל

צוות השיפוט לא ידע שום דבר על הקפה – לא מאיזה בית קלייה, לא את דרגת הקלייה, לא מחירו, לא מאיזו מדינה הוא הגיע, ואפילו לא אם מדובר בתערובת או בקפה חד-זני.

צילום ממגזין שותים

כל אחד מהשופטים – בלי להתייעץ עם השופטים האחרים – העניק לכל קפה ציון בין 1 ל-10, לפי ההתרשמות הכללית ורמת ההנאה מהקפה. הציון הסופי של כל זן ותערובת הוא הציון הממוצע אותם  קיבלו מכול השופטים יחד, ושלושת המובילים בכל קטגוריה זכו בתואר הקפה הטוב לשנת 2023.

התוצאות המלאות של תחרות "הקפה הטוב 2023" כאן

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הרשמה לניוזלטר

הרשמה לניוזלטר