50,000 ₪ פיצוי לעובד במסעדה בבאר שבע שנכווה משמן רותח

בזמן שהעובד ניסה להפעיל את הצ'יפסר כדי לטגן שניצל התקפלו רגלי הצ'יפסר והשמן הרותח נשפך עליו. צילום pixabay

תאונת העבודה הבאה אירעה למכין סנדוויצ'ים תושב באר שבע כבן 20 בעת המקרה, שעבד במסעדה בעיר. בזמן שניסה להפעיל את הצ'יפסר כדי לטגן שניצל, התקפלו רגלי הצ'יפסר והשמן הרותח נשפך עליו. העובד שנכווה בגופו התקשר לאביו, שהגיע למקום ופינה את בנו לבית החולים סורוקה.

הצעיר נבדק בבית החולים, שם נמצא כי הוא סובל מכוויות בפלג גופו השמאלי. לאחר שטופל במשככי כאבים הוא אושפז למשך יומיים במחלקה לכירורגיה פלסטית. בתום היומיים הוא שוחרר לביתו עם המלצות לחופשת מחלה, מעקב אצל הרופא המטפל ונטילת משככי כאבים לפי הצורך. כמו כן התבקש לשוב לביקורת לצורך חבישות חוזרות.

לאחר כחמש שנים ממועד התאונה, ולמרות שהצלקות בגופו של הצעיר הטשטשו מאוד, הוא פנה לעו"ד ליטל ביבר חייקין ממשרד עורכי הדין ביבר-לקואה-חייקין, לצורך קבלת פיצוי בגין הנזקים שנגרמו לו בתאונה.

עורכת הדין הגישה בשמו של הצעיר תביעה לפיצויים נגד המסעדה ונגד חברת הביטוח שלה, שביטחה את המסעדה בפוליסת ביטוח חבות מעבידים. בתביעה נטען כי התאונה אירעה עקב רשלנות המסעדה, שהציבה את הצ'יפסר על משטח לא יציב – מכסה תעלה עם פסים מברזל, מה שגרם לרגליו של הצ'יפסר להתקפל ולשמן להישפך על התובע.  

עוד נטען כי התובע המשיך במעקב ובטיפולים רפואיים, ולאחר התאונה הוא סבל מכאבים והיה מוגבל בתפקודו. לפי עורכת הדין, עד התאונה עבד התובע במסעדה במקביל ללימודיו, אך עקב התאונה לא שב לעבודתו במסעדה או לכול עבודה אחרת משך תקופה ממושכת.

לאחר ניהול מו"מ מחוץ לבית המשפט הגיעו הצדדים לפשרה מהירה, לפיה חברת הביטוח מגדל תפצה את הצעיר ב-50,000 ₪. בית משפט השלום בראשון לציון אישר את הסכם הפשרה בין הצדדים, והעניק לו תוקף של פסק דין.

עו"ד ליטל ביבר-חייקין שותפה במשרד עורכי הדין ביבר לקואה-חייקין הררי העוסק בתביעות ביטוח, נזקי גוף ודיני עבודה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מאמרים קשורים

הרשמה לניוזלטר

הרשמה לניוזלטר