'שבועות של געגוע' – ספר המתכונים של החטופים

הדפדוף בספר עובר בין א.נשים שחסרים לא רק למשפחותיהם אלא לכולנו ודרך האוכל מקרב אותנו אליהם
ספר זה הופק והודפס בשיתוף עם דפוס בארי וערוץ Foody, ורכישתו נועדה להמשיך להעלות מודעות למצבם של 124 חטופות וחטופים שפשוט חייבים לחזור כבר הביתה

לקראת חג השבועות הוציא מטה המשפחות להחזרת החטופים והנעדרים, ספר מתכונים מיוחד במינו – "שבועות של געגוע", שמכיל 75 מתכונים על פני 180 עמודים הכוללים את המאכלים האהובים עליהם ביותר, כפי שהעבירו בני המשפחות – מהמאפה שהם פותחים איתו את הבוקר, דרך המרק המחמם בחורף ועד הקינוח שעושה להם מתוק בלב.

ספר זה הופק והודפס בשיתוף עם דפוס בארי וערוץ Foody,  ורכישתו נועדה להמשיך להעלות מודעות למצבם של 124 חטופות וחטופים שפשוט חייבים לחזור כבר הביתה.

הספר נפתח במתכון הפיצה של סבא לואיס הר, ומסתיים במתכון של בר קופרשטיין לקדירת דגים עם אורז וירקות. תומר אחימס, בן זוגה של שי לי שמוכרת היום לרבים, אוהב מנה מנחמת ומחממת של מרק אפונה ותפוחי אדמה.

המתכון האהוב על יאיר ואיתן הורן ילידי ארגנטינה הוא כמובן לעוגיות אלפחורס, ואילו על אביתר דוד מכפר סבא אהוב מגדל עוגת גבינה וקוקוס ברוטב מוקה לוהט, בעוד עומר וינקרט ממש אוהב עוגת גבינה וכרמל גת אוהבת נקניק שוקולד. עוד ועוד, וכך הדפדוף בספר עובר לדפדוף בין א.נשים שחסרים לא רק למשפחותיהם אלא לכולנו, ודרך האוכל מקרב אותנו אליהם.

הזמינו את הספר כאן. מחירו 85 ₪. כל ההכנסות מהספר הן תרומה למטה משפחות החטופים ומוכרות לצרכי מס לפי סעיף 46. להזמנות גדולות ניתן ליצור קשר במייל

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מאמרים קשורים

הרשמה לניוזלטר