fbpx

POUPEE – בובה של מקום בילוי לצעירים

מקום נחמד לבילוי של צעירים הממלאים אותו מפה לפה. האוכל בסדר אבל לא העיקר. צילום אמיר מנחם
לא הרחק מהתחנה המרכזית הישנה בתל אביב הייתה מסעדה-מועדון בשם POUPEE – בעיקר מקום בילוי לצעירים וצעירות ומסעדה של אוכל לא כשר. לאחרונה חל שינוי גדול ויונתן לבני הוזמן למקום כשעל ההזמנה היה חתום השף אביב משה
Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email

לא הרחק מהתחנה המרכזית הישנה בתל אביב, הייתה מסעדה-מועדון בשם POUPEE  – בעיקר מקום בילוי לצעירים וצעירות, ומסעדה של אוכל לא כשר. לאחרונה חל שינוי גדול במקום, ואני הוזמנתי למקום, "לסיקור והיכרות עם חווית הבילוי הכשרה" במסעדה. על ההזמנה היה חתום השף אביב משה.

שף אביב משה. צילום אמיר מנחם

אני זוכר את אביב משה עוד בהיותו שף ירושלמי, כשרק התחיל את דרכו, במסעדת 'הנביאים 54'. אחר כך כמובן דרך כוכבו, והוא נהיה השף ואחד הבעלים, במשך 15 שנה, של מסעדת 'מסה' ברחוב הארבעה בתל אביב, ושל מסעדת 'קוואטרו' הסמוכה אליה. את מסה זכרתי בעיקר בזכות המנות הכול כך מיוחדות שהוא הכין – מיוחד ושונה.

צילום אמיר מנחם

שתי המסעדות בתל אביב היו לא כשרות, והנה פתאום שינוי קיצוני: מקום כשר של מי שהיה תמיד לא שם. בשיחה עם אביב, שאגב מקפיד שלא ללבוש בבגדי שף, הוא מספר לי כי מזה שש שנים הוא שומר כשרות באופן אישי, אפילו בעת שהיה שף במסעדה לא כשרה. בין היתר הוא מסביר כי שמירת הכשרות מאפשרת לו שלא לעבוד בימי שישי-שבת, ולבלות יותר זמן עם אשתו וילדיו.

צילום אמיר מנחם

לדבריו, גם קל יותר היום לעשות אוכל כשר, מאחר שיותר ויותר אנשים רוצים שהמאכלים, כולל הבשרים, יוכנו עם שמן זית ולא חמאה או מוצרים חלביים. POUPEE היא בעיקר מקום בילוי ענק ולא אישי, אליו מגיעים צעירים ועוד יותר צעירות, לבילוי של ערב. העיקר מתוך התרשמותי, הוא הבילוי וההיראות ופחות האוכל.

צילום אמיר מנחם

התחלנו את הערב עם קוקטייל נהדר:  SPICY POP (48 ₪) – משקה על בסיס ג'ין ביפיטר מושרה בפלפל מדגסקר, צ'ילי חריף, מרטיני, ליקר פרחים ביתי, מלפפון וג'ינג'ר – כיף אמיתי. למנות ראשונות טעמנו קובנה (38 ₪) עם שלושה מטבלים –  סוכריות שום, רסק שרי, ויוגורט לא מחלב. בהמשך הגיע  סשימי טאבולה (62 ₪) – סשימי דג לבן, "לאבנה" כמובן לא מחלב, שמן זעתר, טאבולה שקדים, משמש אוזבקי וחלה "קרועה" – נחמד.

צילום אמיר מנחם

ביקשתי גם את מנת הכבד אווז ברוטב קרפ סוזט (118 ₪) – כשהזמנתי את המנה נזכרתי במנת כבד אווז ברוטב שוקולד שאביב היה מכין במסה. אכזבה – לא מזכיר בכלל, וכנראה בגלל הכשרות. קיבלתי פעמיים כבד אווז שרוף ולא טעים. למנות עיקריות הזמנתי שתי מנות בשר: פילה בקר (196 ₪) –  המנה מגיעה עם קרם שום ומח עצם, שהתגלה כעצם יבשה ריקה מתוכן, מח לא הורגש, סוכריות שום ורוטב פלפלת. זו מנה נחמדה, שלמרות שביקשתי כי תוגש מדיום-רר, הייתה מדיום ויותר.

מנה נוספת של בשר הייתה סינטה (176 ₪) בצורת שניצל ברוטב פורט, עם פירה תפוחי אדמה, זוקיני וביצה רכה. גם זו מנה נחמדה, שוב קצת עשויה מדי לטעמי, וכמו זו לפניה לא באמת חמה.

צילום אמיר מנחם

מכיוון שבתוכניות האוכל בטלוויזיה מככבות בימים אלה מנות "מז'וז'ין" – מנה ממוצא מרוקאי של סרדינים צלויים שביניהם ירוקים שונים, הזמנתי מנה העונה לשם מז'וז'ין פופה סטייל (134 ₪) – שכאן עשויה מבשר דג לברק במילוי שום, אריסה ועשבים, על ציר עגבניות, במיה, בייבי שומר וריג'לה. מנה טעימה, אם כי הקשר בינה למקור מקרי בהחלט.

צילום אמיר מנחם

POUPEE מציעה תפריט יינות ישראלי בעיקרו (זה טוב), עם מבחר לא מרגש של יינות, בלשון המעטה (פחות טוב). מסקנה: מקום נחמד לבילוי של צעירים הממלאים אותו מפה לפה. האוכל בסדר אבל לא העיקר.

POUPEE – מסעדת שף כשרה. דה פיג'וטו 22 תל אביב, 077-2302777

צילום אמיר מנחם
Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email

כתבו תגובה